portrety biznesowe inphoto

Portrety biznesowe – w biurze czy w studiu?

Portrety biznesowe zespołu to jeden ze sposobów budowania wizerunku w sieci. Zamieszczone na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych firmy podkreślają jej wiarygodność i profesjonalizm. Możecie wykonać je w dostosowanym do potrzeb zdjęć biznesowych studiu albo w Waszej siedzibie czy biurze. Jakie są zalety każdego z rozwiązań? Przeczytajcie!

Zdjęcia portretowe – miejsce

Podczas podejmowania decyzji co do wyboru tła do zdjęć portretowych ważne jest kilka aspektów – jednym z ważniejszych jest dostępność i możliwości pracowników, jeżeli chodzi o czas spędzony na sesji. Warto przemyśleć, czy wygodniej będzie Wam wziąć udział w zdjęciach jednego dnia czy indywidualnie lub grupowo odwiedzić nasze studio. 

Oprócz czasu na sesję ważne jest także tło i miejsce na jego ewentualne rozłożenie. W naszym studio dostępne jest kilka możliwości kolorystycznych – m.in. białe, szare oraz czarne. Tłem do zdjęcia może być jednak również biuro czy siedziba klienta.

Zdjęcia zespołu – gdzie zrobić sesję?

Główną zaletą zdjęć w Waszym biurze jest fakt, że cała sesja odbywa się w jednym dniu i “za jednym zamachem”. Pracownicy nie muszą rezygnować z codziennych obowiązków, rezerwując na wykonanie zdjęć jedynie chwilę z całego dnia. Jak wygląda taka sesja? Fotograf przyjeżdża pod wskazany adres, gdzie rozkłada przenośne studio. Zdjęcia mogą się także odbywać na tle prawdziwych wnętrz – wtedy wybrane zostaje najlepsze do tego celu miejsce. W tym czasie kolejni członkowie zespołu mają czas na przygotowanie się do sesji, a także – jeżeli firma zdecydowała się na taką usługę – skorzystanie z profesjonalnego makijażu

W przypadku zdjęć w naszym studiu sytuacja wygląda inaczej. Przede wszystkim, oświetlenie i tło są już gotowe, więc do robienia zdjęć możemy przystępować od razu. Zazwyczaj sugerujemy podzielenie pracowników na nieco mniejsze grupy (po kilka osób), które pojawiają się w studiu w określonych odstępach czasowych, dzięki czemu cała sesja idzie sprawnie. W przypadku zdjęć studyjnych pracownicy mają także możliwość umówienia się indywidualnie, tak aby pojawić się u nas w dogodnym dla nich momencie. 

Portret biznesowy a nowy pracownik

Jak sprawić, żeby portrety na stronie były spójne mimo zmian w składzie zespołu? Pierwszym rozwiązaniem jest wizyta w naszym studiu portretowym, w którym możemy odwzorować idealnie takie same warunki przy każdym kolejnym zdjęciu. Dzięki temu, że zachowamy identyczny kolor tła oraz oświetlenie, portrety nie będą się różnić, pomimo wykonywania ich w odstępie czasowym. 

Jest jednak jeszcze jedna opcja – skorzystanie z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest TŁO KORPORACYJNE. Wykonujemy wtedy zdjęcia portretowe na neutralnym tle, które następnie zamieniane jest komputerowo na inne, dowolnie wybrane – na przykład odzwierciedlające Wasze biuro. Dzięki temu nie ma problemu z przygotowaniem portretu dla każdego nowego pracownika.

Gdzie zrobić portret biznesowy? Odwiedź FOTOSPOT Kraków!

U nas zrobisz profesjonalny portret biznesowy szybko i na miejscu. Oferujemy wygodne pakiety i możliwość umówienia się online. To rozwiązanie idealne zarówno dla firm i osób prywatnych.

Sprawdź FOTOSPOT!

Co oprócz portretów biznesowych?

Jeżeli zależy Ci na budowaniu mocnego i świadomego wizerunku swojej marki, możesz postawić na zdjęcia o różnym przeznaczeniu i charakterze, w zależności od profilu Twojej działalności. Zdjęcia zespołu, produktowe, wnętrz czy filmy reklamowe – opis wszystkich dostępnych kategorii i ich zalet znajdziesz tutaj: Jakie zdjęcia biznesowe sprawdzą się w Twojej firmie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *