Ile kosztuje portret biznesowy i skąd się bierze jego cena?

Ile kosztuje portret biznesowy? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy planują koszty filmowej sesji zdjęciowej, freelancerzy szukający fotografa do zdjęć na stronę internetową i do mediów społecznościowych, czy osoby zmieniające pracę. W tym artykule sprawdźcie ceny portretów biznesowych i dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy organizowaniu sesji.

Ile kosztuje portret biznesowy? Fotospot Kraków

Portret biznesowy – cena. Co się na nią składa?

Na ostateczną cenę zdjęcia portretowego składa się wiele czynników. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć koszty niezbędne do zakupienia profesjonalnego sprzętu (razem z dobrej jakości oświetleniem i odpowiednim komputerem może to być kilkadziesiąt tysięcy złotych), przygotowanie studia fotograficznego (dostosowanie i/lub wynajem przestrzeni), a także nabywane przez lata doświadczenie i umiejętności fotografa. Dodatkowo, edycją zdjęć zajmują się często zatrudnieni w tym celu retuszerzy.

Całość gwarantuje stworzenie portretów o świetnej jakości w krótkim czasie. Warto pamiętać, że dobre zdjęcia biznesowe znacząco wpłyną na postrzeganie Was przez potencjalnych klientów, pracodawców czy konkurencję.

Portret biznesowy – cennik 

ILE KOSZTUJE PORTRET BIZNESOWY? I DLACZEGO TYLE?

Cena portretu biznesowego różni się w zależności od kilku czynników. 

  • Jednym z nich jest format zdjęcia – im kadr jest szerszy, tym bardziej wymagająca staje się sesja, ponieważ skupiamy się także na ustawieniu sylwetki czy dłoni. Nie musisz się jednak niczym martwić, zaproponujemy Ci najlepsze pozy. 
  • Kolejnym ważnym aspektem jest czas, który poświęcamy na wykonanie portretów. Dłuższa sesja pozwala na stworzenie większej ilości zdjęć w różnych pozach czy tłach. Jeżeli jednak zależy Ci na szybkich zdjęciach portretowych, taka możliwość również jest dostępna. 
  • Istotnym aspektem jest poziom zaawansowania retuszu – poświęcony na niego czas również wpływa na cenę. Jeżeli planujesz wykorzystać zdjęcia w dużej rozdzielczości, zdecydowanie warto zadbać o ich najlepszą jakość.
  • Ostatni element to charakterystyka zdjęcia – portrety artystyczne, w nietypowej formie (np. gif) czy z wykorzystaniem tła korporacyjnego wyceniane są drożej, przynoszą jednak świetny efekt wizerunkowy i marketingowy.

Na koniec warto wspomnieć, że przy większej ilości zdjęć, np. całego zespołu pracowników, ustalane są indywidualne rabaty.

Decyzja należy do Ciebie!

Portret biznesowy – Kraków. Co warto wiedzieć?

Co jeszcze warto ustalić przed stworzeniem zdjęć? Miejsce sesji! Takie portrety wykonujemy w naszym profesjonalnym studiu portretowym, które znajdziecie na północy Krakowa. Na sesję możecie umówić się wtedy całym zespołem albo indywidualnie – kiedy jest Wam najwygodniej.

To jednak nie jedyna opcja – równie często przygotowujemy sesję w siedzibie klienta, tworząc przenośne studio lub wykorzystując biuro jako tło. Takie portrety uzyskacie też odwiedzając nasze studio, dzięki nowemu rozwiązaniu, jakim jest indywidualne tło korporacyjne. Więcej na jego temat przeczytacie w tutaj: Pakiet PRO.

Dlaczego warto mieć portret biznesowy?

Portrety to jedna z pierwszych kategorii, która przychodzi nam do głowy na hasło “zdjęcia biznesowe”. Stał się świetnym narzędziem wizerunkowym praktycznie dla każdego, niezależnie od pozycji na rynku czy branży. Stanowi o Tobie zarówno, kiedy jesteś prezesem, kończącym edukację studentem czy freelancerem rozwijającym się w sieci.

Zastosowanie: stopka maila, zdjęcia do branżowych mediów społecznościowych, firmowa strona z przedstawieniem zespołu, przepustka firmowa, katalog

Efekt: uwiarygodnienie, podniesienie prestiżu firmy, skrócenie dystansu, przyciągnięcie uwagi

Istotą zdjęcia biznesowego jest pokazanie Twojej osobowości i charakteru – portret dostosowujemy do konkretnej osoby. Wykonujemy zdjęcia:

  • formalne – w garniturze czy eleganckiej koszuli,
  • w stroju pracowniczym – na przykład lekarski kitel czy koszula z logo, 
  • o swobodniejszym charakterze – w mniej formalnym stroju, 
  • stylizowane – z atrybutem pokazującym hobby danego pracownika,
  • kreatywne – artystycznie łączące różne style fotografii,
  • indywidualne – na konkretne życzenie klienta.

Gdzie zrobić portret biznesowy? Odwiedź FOTOSPOT Kraków!

U nas zrobisz profesjonalny portret biznesowy szybko i na miejscu. Oferujemy wygodne pakiety i możliwość umówienia się online. To rozwiązanie idealne zarówno dla firm i osób prywatnych.

Sprawdź FOTOSPOT!

Co oprócz portretów biznesowych?

Jeżeli zależy Ci na budowaniu mocnego i świadomego wizerunku swojej marki, możesz postawić na zdjęcia o różnym przeznaczeniu i charakterze, w zależności od profilu Twojej działalności. Zdjęcia zespołu, produktowe, wnętrz czy filmy reklamowe – opis wszystkich dostępnych kategorii i ich zalet znajdziesz tutaj: Jakie zdjęcia biznesowe sprawdzą się w Twojej firmie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *